Strikk og lignende

Julegaveproduksjon og andre ting :)

Da var det jammen søndag igjen og jeg syns dagene og ukene bare flyr av gårde. Vi skriver 1.november i dag og det er bare snaue 2 mnd igjen til jul.

Som seg hør og bør har jeg startet med julegaveproduksjon. Moro å lage noe til andre, så får vi bare håpe at resultatet blir bra.

Kjøpte garn på Kniplingen på torsdag og kjøpte like godt 14 nøster, blir nok noen vottepar av det ja. Siden det ikke var så stort utvalg av farger i Fritidsgarnet kjøpte jeg også litt Pt3 fra Rauma.

IMG_0720

Har strikket 2 par mariusvotter i Fritidsgarn fra Sandnes. Det første paret tover jeg i vaksemaskinen nå. Alltid spennende å se hvordan det går. Har ikke så veldig mye erfaring med toving, men litt har jeg tovet før. Møsteret til vottene er gratis og med tykt garn og tykke pinner går det ganske fort å strikke ett par.

Her ser dere første votten.
IMG_0716

Neste paret byttet jeg litt om på fargene, slik at garnet blir drøyest mulig.

Litt trådfesting må jo også til.
IMG_1217

IMG_1216

Ellers strikker jeg også på den rosa kjolen, men akkurat nå er det votter som er i fokus.
IMG_7346
Blir nok ferdig med denne også, etterhvert. Men alt til sin tid.

Dere er vel igang med julegaver, dere også? Nå skal jeg gå i gang med vottepar nr 3, ønsker dere en super søndag videre.

Du vil kanskje også like...

8 kommentarer

  1. Stå på, mye fint 🙂

  2. Kristine says:

    Flinke deg 🙂 Håper du får en fin søndagsveld!

    1. strikkehege says:

      Tusen takk, Kristine. Og takk det samme <3

  3. Kristine says:

    ups, søndagskveld*

  4. Bente Solskinn says:

    Heisan på en søndagskveld.
    Toving e en risikosport!!! Forskjellig resultat fra maskin til maskin. Men du finn nok den perfekte løsninga. Fine votta forresten.
    Her har æ lagt vottestrikk litt på hylla og strikke genser og sikksakk skjørt til mæ. I bjørk, deilig garn.
    Så blir det votter og snømenn og juletrestrikk etterpå.
    Å æ e så enig med dæ, koselig å strikke og gi i gave. Og mi erfaring e at det blir satt pris på.
    Ha en fortsatt fin dag. Klemmer

    1. strikkehege says:

      Hei Bente. Ja, risikosport , det er helt sikkert. Tror første løsning passer bra til barnevotter og den andre til voksen votter. Skal jeg ha noe midt i mellom, tror jeg da at jeg skal prøve 30 grader men med litt større håndkle. Sikksakk skjørtet ditt ble nydelig, må vel strikke det jeg også. Men har også funnet oppskrift på en fint med fletter, hmmmm….tenke tenke tenke. Men først julegaver. Da var det mandag igjen og her skinner solen. Skal visst være bra, håper du har Ok vær oppe i nord. Ha en fin dag og uke. Stor klem😀

  5. Andrea says:

    Så fine vottar! Har du ein link til mønsteret?

    1. strikkehege says:

      Hei Andrea, tusen takk. Linken ril mønsteret lå gratis på 1000 ideer for en liten stund siden. Her er den 😀
      http://www.sandnesgarn.no/media/publicfiles/900-kit_93__Marius-tova-votter-voksen.pdf

      Ha en fin uke, og lykke til med strikkeprosjektet.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Finn ut mer om hvordan kommentardataene dine behandles.